Wikipedia:CEE Spring 2022/Serbia, Erzja, Polska, Tatarzy – Wikipedia, wolna encyklopedia

CEE Spring vertical.png

Tydzień piąty – Serbia, Erzja, Polska i Tatarzy[edytuj | edytuj kod]

Od 18 kwietnia do 24 kwietnia trwa runda CEE Spring 2022 poświęcona Serbii, Erzji, Polsce i Tatarom. Podczas tej edycji tworzymy i poprawiamy hasła związane z tymi tematami. Osoba, która w tym tygodniu napisze najwięcej haseł o wielkości min. 2 kB, otrzyma voucher do księgarni internetowej o wartości 100 zł.

Podstawowe zasady[edytuj | edytuj kod]

  • Aby hasło było zaliczone do konkursu, musi spełniać podstawowe zasady Wikipedii oraz być umieszczone na liście haseł na stronie danej rundy.
  • Hasło musi mieć co najmniej 2kB wielkości.
  • Na stronie dyskusji artykułu należy umieścić szablon {{CEE Spring 2022}} zgodnie z instrukcją podaną na stronie szablonu. W parametr kraj proszę wpisać dany kraj, społeczność, region lub język z listy umieszczonej w opisie szablonu. Uwaga! Jeśli parametr kraj (oraz inne parametry szablonu) nie zostaną uzupełnione prawidłowo, bot może nie zaliczyć hasła do konkursu!
  • Pamiętajcie, że pod koniec konkursu nagrodę dostanie również autor/-ka największej liczby haseł o kobietach i największej liczby haseł eksponowanych w rubryce Czy wiesz.

Szczegółowe zasady konkursu znajdują się w Regulaminie konkursu dostępnym na stronie Wikimedia Polska.

Propozycje haseł[edytuj | edytuj kod]

Zrobione[edytuj | edytuj kod]

Do końca rywalizacji pozostało 4 dni.

Do celu pozostało 412 artykułów, co daje 103 artykułu na dzień. Powodzenia!

  • Dopisz do odpowiedniej listy według wzoru # ({{subst:PAGESIZE:Nazwa artykułu}}) [[Nazwa artykułu]] – Nazwa użytkownika/użytkowniczki
  • Nie zapomnij też wstawić (w dyskusji artykułu) szablonu {{CEE Spring 2022}}, zgodnie z instrukcją wypełniania podaną na stronie szablonu.

Nowe artykuły[edytuj | edytuj kod]

0-9
A
  1. (3938) Ildar Achmadijew – Costamagica
  2. (3433) Dejan Aleksić – Margoz
  3. (5142) Dragan Apić – B-X
  4. (18 259) Janusz Arabski - Bibliograf82
  5. (3898) Aruna (dramat) – MOs810
  6. (49790) Awdet – Jotjotem
    B
  7. (5940) Maciej Bender – B-X
  8. (4196) Beogradski Sindikat – Morpat3
  9. (9485) Muchlisa Bubi - Loraine
    C
  10. (6830) Joanna Chełchowska – B-X
  11. (6741) Teresa Czartoryska (1785-1868) - Offeliaa
  12. (4417) Fiodor Czesnokow - Loraine
  13. (5720) Czytelnia Teatru Miejskiego w Krakowie - MOs810
    D
  14. (5098) Karol Dębski – B-X
  15. (5486) Benjamin Didier-Urbaniak – B-X
  16. (4763) Drewniane kościoły powiatu kolbuszowskiego - Patryk2710
  17. (8087) Henryk Duda – Jotjotem
  18. (7245) Dwór w Niwiskach – Patryk2710
  19. (5466) Dwór w Starej Hańczy - MOs810
  20. (2832) Dwór obronny w Dobrej – Pufacz
    E
    F
  21. (2424) Farid MukhametshinTR
  22. (2370) Forum Praktyków PartycypacjiTR
  23. (3641) Fundacja Civis PolonusTR
    G
  24. (5730) Kacper Gordon – B-X
    H
    I
    J
  25. (4091) Szymon Janczak – B-X
  26. (2847) Jelovarnik - MOs810
  27. (5461) Michał Jędrzejewski – B-X
    K
  28. (4238) Adam Kaczmarzyk – B-X
  29. (7742) Mateusz Kaszowski – B-X
  30. (5668) Maciej Klima – B-X
  31. (5467) Anatol Kocyłowski – Jotjotem
  32. (7968) Witold Kłębkowski – Gower
  33. (8760) Kopalnia Fryderyk – Gower
  34. (72 873) Kopalnia Orzeł Biały – Gower
  35. (14779) Helena Kornella - Offeliaa
  36. (5973) Kościół św. Anny w Bytomiu – Gower
  37. (8710) Kościół Świętego Stanisława i Wojciecha w Porębach Dymarskich – Patryk2710
  38. (5946) Krajowa Szkoła Koronkarska w Bobowej – Jotjotem
  39. (8637) Krajowa Szkoła Koronkarska w Zakopanem – Jotjotem
  40. (5430) Jefimija Kriwoszejewa – Gower
  41. (5171) Błażej Kulikowski – B-X
  42. (8731) Kul Gali – Loukas
    L
  43. (4450) Aleksander Lewandowski – B-X
  44. (24 946) Lista meczów reprezentacji Serbii w piłce nożnej mężczyzn – Arek1632
  45. (6117) Lista meczów reprezentacji Serbii i Czarnogóry w piłce nożnej mężczyzn – Arek1632
  46. (5173) Jadwiga Lubomirska - Offeliaa
    Ł
  47. (3871) Łuk papieski w Suchowoli - MOs810
    M
  48. (5405) Filip Małgorzaciak – B-X
  49. (9773) Marina Munćan – Costamagica
  50. (6402) Meczet Mardżaniego – Gower
  51. (4642) Karol Michałek – B-X
  52. (3796) Artur Mikołajko – B-X
  53. (4516) Andrzej Misiewicz – B-X
  54. (4137) Piotr Miś – B-X
  55. (4600) Mnich (rzeźba) – Gower
  56. (4753) Agnieszka Modelska – B-X
  57. (2029) Muzeum Dom Stiepana Erzia – Pufacz
  58. (2453) Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w ŻyrardowieTR
  59. (5126) My Memory of Us – Sidevar
    N
  60. (5483) Nemanja Nenadić – B-X
  61. (6698) Nowa Kolonia Robotnicza – Gower
    O
  62. (6612) Olek (artystka) – Margoz
  63. (4728) Osada jaćwiesko-pruska w Oszkiniach - MOs810
    P
  64. (2210) Park Narodowy Tara – Pufacz
  65. (4680) Olaf Perzanowski – B-X
  66. (4268) Zofia Pędziwilk - MOs810
  67. (3605) Tomasz Pięta – B-X
  68. (2468) Premierzy TatarstanuTR
  69. (7002) Pubal – Loukas
  70. (6919) Podlesnaja Tawla – Loukas
    Q
    R
  71. (4217) Wiktor Rajewicz – B-X
  72. (6275) Róża Ratajczak – B-X
  73. (5360) Nikola Rebić – B-X
  74. (2008) Rinflajš – Morpat3
  75. (6299) Ana Ristović – Gower
  76. (5403) Ewa Różańska – Costamagica
    S
  77. (5802) Sara Sadykowa – Gower
  78. (4739) Dawid Sączewski – B-X
  79. (4206) Michał Samsonowicz – B-X
  80. (14 040) Serbia Open 2022 – Openbk
  81. (3979) Skansen w Puńsku - MOs810
  82. (4491) Spółdzielnia Koronka-Bobowa –Jotjotem
  83. (6526) Stosunki polsko-serbskieTR
  84. (7679) Józef Sypnicki - Bibliograf82
  85. (6694) Agata Szczepanik – B-X
  86. (6727) Mateusz Szczypiński – B-X
  87. (5550) Szkoła koronkarska w Kańczudze – Jotjotem
  88. (5707) Sebastian Szymański – B-X
  89. (14 349) Steve Tesich – Loukas
    T
  90. (3264) Taxi (tom wierszy) – Gower
  91. (4915) Bogusław Tracz – Gower
    U
  92. (9854) Ulica Józefa Jainty w Bytomiu – Gower
    V
    W
  93. (4384) Marcin Wieluński – B-X
  94. (3606) Wieża widokowa w Stańczykach - MOs810
  95. (5278) Katarzyna Wilczyński - Offeliaa
  96. (5338) Aleksander Wiśniewski – B-X
  97. (2338) Władimir RomaszkinTR
  98. (4359) Marcin Woroniecki – B-X
  99. (4233) Kamil Wójciak – B-X
    Y
    Z
  100. (36 461) Zakłady Górniczo-Hutnicze Orzeł Biały – Gower
  101. (35 142) Zakłady Górniczo-Hutnicze im. Ludwika Waryńskiego – Gower
  102. (5112) Jakub Załucki – B-X
  103. (13971) Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta – Jotjotem
  104. (4017) Daniel Ziółkowski – B-X
    Ż

Rozbudowane artykuły[edytuj | edytuj kod]

0-9
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
  1. (+3591) Kopalnia Soli „Solno” w Inowrocławiu – Gower
    L
    Ł
    M
    N
    O
    P
  2. (+2771) Alfons Pilorz - Bibliograf82
    Q
    R
  3. (+4549) Rynek w Bytomiu – Gower
    S
    T
    U
    V
    W
  4. (+3276) Pałac w Wilkowicach – EwkaC
Y
Z
Ż